Znajdź swojego mentora!

„Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz.”

George Bernard Shaw

„Sukces polega na przechodzeniu od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu.”

Winston Churchill

„Nie poniosłem porażki. Po prostu odkryłem 10.000 błędnych rozwiązań.”

Thomas Edison

W Polish Professionals in Madrid zrzeszamy aktualnie niemal 600 osób z wielu sektorów i branż. Naszymi członkami są m.in. inżynierowie, przedsiębiorcy, menedżerowie, konsultanci, prawnicy, tłumacze, informatycy, artyści, architekci, rekruterzy, przedstawiciele sektora finansowego (np. bankowcy czy specjaliści od ubezpieczeń), księgowi, pracownicy branży marketingowej, eventowej, rozrywkowej oraz wielu innych. Wielu z nas przeszło ciekawe ścieżki edukacji i kariery, zarówno w Hiszpanii, jak i w Polsce oraz innych krajach. Jeśli opiszesz nam swoje marzenia, postaramy się wybrać spośród nas osobę, która będzie dla Ciebie pomocnym i być może inspirującym Mentorem.

Poznaj niektórych z naszych członków – może akurat ktoś z tej listy pracuje w czymś, co Cię interesuje albo skończył kierunek studiów, nad którym się zastanawiasz?

dr inż. Iwona Błaszczyk-Łężak

Edukacja: Ochrona Środowiska (Wydział Chemiczny, Politechnika Łódzka), studia doktoranckie w zakresie chemii i fizyki polimerów (CBMiM Łódź)
Aktualnie
: Menedżer projektów
Firma: RWENERGIA
Branża: Technologia, inżynieria i materiały
Zainteresowania
: Podróże, piesze wycieczki po górach, lektura (historia Polski, Europy), joga oraz kuchnie świata. Języki obce: polski, angielski, hiszpański

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Pasjonuje Cię innowacja technologiczna, materiały, polimery lub wielofunkcyjne warstwy zewnętrzne? A może interesuje Cię ochrona środowiska i chemia? Napisz, chętnie podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem.

anita zalewska

Anita Zalewska

Edukacja: Techniki Pomocnicze w Medycynie Estetycznej (ESSAT w Madrycie), kosmetologia, podologia (Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu)
Aktualnie
: Asystentka w zakresie medycyny estetycznej
Firma: Clinique La Prairie Aesthetics & Longevity Suite
Branża: Medycyna estetyczna i kosmetologia
Zainteresowania
: Trekking, literatura podróżnicza, terapie naturalne

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Interesuje Cię dbanie o zdrowie i piękno skóry, ale nie wiesz, jak tę pasję wykorzystać w Twojej przyszłej pracy? Chcesz dowiedzieć się, czym dokładnie można się zajmować zawodowo w ramach medycyny estetycznej i jak się do tego przygotować? Jeśli tak, napisz do mnie.

W Hiszpanii studia kosmetologiczne nie są oficjalnym kierunkiem uniwersyteckim. W branży estetycznej często mylone są z technikiem kosmetycznym, dlatego też rozwój w tej dziedzinie może niekiedy sprawiać pewne trudności.

Chętnie podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami z tego zakresu, jak również z przyjemnością postaram się rozwiać wątpliwości na wszelkie tematy związane z medycyną estetyczną.

anita zalewska

Agnieszka Sobolewska

Edukacja: Historia sztuki (UMH Universidad Miguel Hernández i Uniwersytet Warszawski), historia (Uniwersytet Gdański), strategie marketingowe (SGH)
Aktualnie
: Współwłaściciel firmy Iventour, przewodnik po Madrycie i okolicach
Firma: Iventour
Branża: Turystyczna
Zainteresowania
: Sztuka, podróże, historia, archeologia, kulinaria i nurkowanie

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Jeśli pragniesz spełnić swoje marzenia pracując w branży turystycznej, serdecznie zapraszam do kontaktu. Jako współwłaścicielka biura podróży, chętnie opowiem Ci, jak organizujemy grupowe wycieczki, wyjazdy firmowe czy pielgrzymki.

Napisz do mnie również, jeśli interesuje Cię, jak w praktyce wygląda praca przewodnika, eksplorującego ciekawe miejsca z grupami turystów i jak zdobyć niezbędne do tego uprawnienia.

A może masz też talent do pisania i chciał(a)byś dowiedzieć się, jak powstają prawdziwe książkowe przewodniki? Mogę podzielić się z Tobą moimi doświadczeniami przy współtworzeniu przewodnika „Madryt. Travelbook”.

 

A może interesuje Cię na czym tak naprawdę polega praca w działach marketingu międzynarodowych firm? Chętnie podzielę się z Tobą moim wieloletnim doświadczeniem również w tym zakresie.

Katarzyna Moskwiak

Edukacja: Magister inżynier planowania przestrzennego Wydział Architektury, (Politechnika Wrocławska)
Aktualn
ie: Projektant wnętrz
Firma: MosKat Design
Branża: Projektowanie wnętrz, urbanistyka, gospodarka przestrzenna i architektura
Zainteresowania: Podróże, rozwój profesjonalny i osobisty, malowanie, kreowanie pięknych rzeczy, modelowanie 3D i rendering, sporty (rower, jazda konna, wind surf, joga, łyżworolki, trekking), koty, kontakt z naturą. Języki obce: polski, angielski, hiszpański

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Masz dusze artysty, jesteś kreatywną osobą, ciekawi Cię temat projektowania wnętrz a może interesują Cię tematy z dziedziny urbanistyki i planowania gospodarki przestrzennej. Chcesz studiować któryś z tych kierunków? Interesujesz się tematem projektowania przestrzeni wielkometrażowe, jak projektowanie regionów, miast, wsi i przestrzeni publicznych lub małych przestrzeni jak wnętrza mieszkań, domów jednorodzinnych, przestrzeni usługowych. Chcesz się nauczyć analizować, zarządzać i projektować piękne i użyteczne przestrzenie? Chcesz wiedzieć, jak rozwinąć karierę w tych kierunkach? Jeśli tak? Napisz do mnie. Opowiem Ci, jak wygląda praca projektanta wnętrz lub urbanisty, planisty przestrzennego w Hiszpanii, jak w Polsce a jak w Panamie.

Monika Mikos

Edukacja: filologia, specjalnosć sinologia (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
Aktualnie:
Export Area Manager
Firma: Intervan, S.A.
Branża: Eksport produktów spożywczych
Zainteresowania: Podróże, jazda konna. Języki obce: polski, angielski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, chiński

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Zawsze zastanawiało cię czy język chiński to naprawdę „najtrudniejszy język swiata” i czy warto się go uczyć? Wiedząc że Chiny są globalną potęgą, zastanawiasz się, czy znajomosc tego języka może być przydatna na rynku pracy? A może po prostu lubisz naukę języków obcych i zastanawiasz się nad studiowaniem filologii, ale nie wiesz jaki język wybrać?

Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania związane z nauką języków orientalnych oraz ogólnie o studiach filologicznych. Podpowiem też, jak można ukształtować przyszłość zawodową po filologii, oraz jakie są wady i zalety studiów w Polsce lub za granicą.

Piotr Bodak

Edukacja: Specjalność: montaż filmowy na kierunku: reżyseria (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi)
Aktualnie: Montażysta filmowy
Firma: La Corte Editores
Branża: Film i telewizja
Zainteresowania
: Filmy klasyczne i progresywne (od kinematografii południowokoreańskiej po rumuńską Nową Falę), szeroko pojęty rock’n’roll na żywo lub z płyty, podróże spontaniczne lub zorganizowane – dla relaksu lub związane z pracą. Języki obce: polski, angielski, Hiszpański

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Marzy Ci się praca w filmie lub serialach? Bardziej interesują Cię teledyski muzyczne? A może jednak pociągają Cię deski sceny teatralnej? Zastanawiasz się, czy stanąć przed albo za kamerą? Wziąć w dłonie maszynę do pisania lub pochylić się nad stołem montażowym? Często te pytania spędzają sen z oczu, wyszukiwane w Internecie informacje jedynie bardziej komplikują sprawę. Napisz, a postaram się znaleźć odpowiedź na każde Twoje pytanie i wskazać Ci, jak wiele fascynujących zawodów można odnaleźć w branży filmowej oraz że Twoja przyszła kariera może być niekończącą się przygodą.

Justyna Juraszek

Edukacja:  Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Problemy Globalne (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
Aktualnie:
Dyrektor Departamentu Przetargów Międzynarodowych
FirmaTPF Getinsa Euroestudios
Branża: Ekonomia
Zainteresowania
: Języki obce, triatlon, podróże, piesze wycieczki po górach, lektura oraz muzyka

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Interesujesz się ekonomią i międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi? Chcesz pracować w handlu zagranicznym lub w rozwoju biznesu? Napisz, opowiem Ci o studiach ekonomicznych i o sekretach pracy w dużej korporacji. Podzielę się doświadczeniem w poszukiwaniu nowych możliwości inwestycyjnych na rynkach międzynarodowych.

A może masz zdolności językowe i chciał(a)byś pracować jako tłumacz? Chętnie udzielę Ci wskazówek, jak się do tego przygotować.

Lucyna López Sáez

Edukacja:  Finanse i bankowość (École Supérieure de Commerce de Rouen, Politechnika Gdańska), filologia romańska (Uniwersytet Wrocławski), gospodarka narodowa (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu)
Aktualnie: Właścicielka firmy / tłumacz
Firma: Biuro Tłumaczeń Gesitrad
Branża: Tłumaczenia
Zainteresowania
: Obróbka zdjęć, taniec salonowy, kuchnie świata, golf

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Wolisz być sam sobie szefem? Jeżeli marzysz o tym, żeby założyć i rozwinąć własną firmę, napisz do mnie: wiem jak założyć własną działalność gospodarczą i opracować jej strategię, unikając najbardziej typowych problemów przy jej prowadzeniu w kontekście polskiego i hiszpańskiego rynku.

A może Twoją pasją są języki obce i chciał(a)byś pracować jako tłumacz? Prowadzę praktyki dla studentów zdobywających szlify w tym zawodzie i chętnie udzielę wskazówek, jak się do tego przygotować.

Dodatkowo prowadzę stowarzyszenie polonijne Ambar w Valdemoro o profilu edukacyjno-kulturalnym i działam w lokalnej partii politycznej Proyecto Transparencia, Utilidad y Distribución (TUD) w Valdemoro, zrzeszającej osoby pragnące działać na rzecz lokalnej społeczności, więc jeśli chcesz dowiedzieć się jak można działać na rzecz społeczeństwa lokalnego, chętnie Ci o tym opowiem.

Milena Janowska

Edukacja: Edukacja Ustawiczna i Andragogika (Uniwersytet Warszawski)
Aktualnie:
Koordynatorka międzynarodowego projektu European EdTech Network
Firma: IE Universidad
Branża: Edukacja dorosłych i szkolnictwo wyższe
Zainteresowania
: Nowoczesne technologie w edukacji, wystąpienia publiczne i nauczanie dorosłych, podróże i komunikacja międzykulturowa

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Interesuje Cię środowisko kretywnych
nauczycieli, trenerów, doradców zawodowych czy rekruterów? A może marzy Ci się praca w innych krajach i innych kulturach, ale masz wątpliwości, czy dasz radę? Chętnie podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat tego, jak nie bać się inspirujących wyzwań i jak poruszać się w nowych kulturach i wielokulturowych środowiskach pracy. 

A może przygotowujesz prezentację albo szkolenia? Chętnie udzielę wskazówek, jak profesjonalnie przygotować Twoje wystąpienie i zainspirować słuchaczy.

Renata Kubus

Edukacja: Doktor Ekosystemów Innowacji Unii Europejskiej (UNED). Master z Ekonomii Międzynarodowej i Rozwoju (UCM). Magister Inżynier Organizacji i Zarządzania (Politechnika Łódzka)
Aktualnie: Wykładowca: zrównoważony rozwój i finanse. Mentorka
Firma: Universidad Complutense de Madrid
Branża: Edukacja
Zainteresowania
: Inteligencja kolektywna i promocja nauki w społeczeństwie, innowacje, lotnictwo ultralekkie (pilot), flamenco, jazda konna, nurkowanie, golf, języki obce

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Myślisz o karierze naukowca? Chcesz zostać wykładowcą na uczelni? A może zastanawiasz się nad własną firma albo pracą w wielkiej korporacji? Kilka lat temu zmieniłam ścieżkę zawodową i możemy wspólnie porównać ich wady i zalety w przełożeniu na Twoją sytuację i charakter. Mam również wieloletnie doświadczenie w przedsiębiorczości (projekty start-up) czy też w pracy w wielkich korporacjach (Santander i Experian) w zarządzaniu międzynarodowymi projektami innowacji i optymalizacji, głównie w wymiarze IT i procesów. Skontaktuj się, chętnie dowiem się o Tobie więcej i wspólnie zastanowimy się nad nurtującymi Cię kwestiami.

Aneta Kozera

Edukacja: Turystyka międzynarodowa
(Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
Aktualnie: Menedżer ds. Rynku
Firma: Lastminute.com
Branża: Turystyczna
Zainteresowania
: Podróże, aktywny wypoczynek (jazda na rowerze, żeglarstwo, snowboard)

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Interesują Cię podróże i zastanawiasz się jak można tę pasję powiązać ze studiami i pracą zawodową? Wierzysz, że jest to możliwe, ale nie wiesz jak przekonać swoich rodziców, że jest to dobry wybór kierunku studiów i przyszłej kariery? A może chciał(a)byś się dowiedzieć jak w praktyce działa nowoczesny system rezerwacji turystycznych i jak wygląda praca w tym sektorze? Chętnie podzielę się moimi doświadczeniami i opowiem Ci o studiowaniu turystyki oraz tajnikach współczesnej branży turystycznej.

Maria Górzyńska

Edukacja: Geografia specjalność teledetekcja (Uniwersytet Warszawski)
Aktualnie:
Analityczka zdjęć satelitarnych/Project manager
Firma: Tracasa Global (Pamplona)
Branża:Administracja publiczna, analiza zdjęć satelitarnych, projekty europejskie
Zainteresowania
: Zdrowe jedzenie i styl życia, podróże (Islandia), fotografia

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Studiowałam geografię, bo nie bardzo wiedziałam, czym chcę się zająć, a geografia obejmuje właściwie wszystko, co nas otacza. W trakcie studiów odkryłam fascynującą teledetekcję, która zajmuje się zdjęciami satelitarnymi. Chętnie o nich opowiem – dlaczego robi się zdjęcia satelitarne Ziemi, do czego mogą służyć, co można na nich zobaczyć i jak często ich używamy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Pracowałam w jednej z unijnych agencji, zatem mogę też przybliżyć, jak się pracuje dla Unii Europejskiej.

Do usłyszenia!

dr Paulina Cierlica

Edukacja: Filologia hiszpańska oraz literatura latynoamerykańska (Universidad Complutense de Madrid, Uniwersytet Jagielloński)
Aktualnie:
Pisarka i mentorka do prac licencjackich, magisterskich i doktorskich
Firma: comohacertutfg.com
Branża: Edukacja
Z
ainteresowania: Pisanie kreatywne, czytanie książek (zwłaszcza kryminałów), prowadzenie bloga paulinacierlica.com

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Myślisz o studiowaniu filologii i zastanawiasz się, czy to na pewno właściwy kierunek? Marzy Ci się napisanie własnej powieści albo prowadzenie bloga? A może masz problem z napisaniem pracy licenjackiej lub magisterskiej? Napisz do mnie, jeśli chcesz porozmawiać o tym, jak napisać książkę i ją samodzielnie wydać, jak założyć i prowadzić bloga, nagrywać podcasty albo jak się zabrać za napisanie prac końcowych na studiach.

Ewelina Czuczman

Edukacja: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz zarządzanie
(Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu)
Aktualnie: Menedżer Kampanii Marketingowych
FirmaNetmedia Europe
Branża: Marketing
Z
ainteresowaniaNarty, gotowanie, odkrywanie kultur i co najważniejsze podróżowanie. Hobbistycznie prowadzę blog o podróżowaniu > www.eveontrip.com

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Interesuje Cię marketing cyfrowy? A może, podobnie jak mnie, pasjonuje Cię komunikacja i wierzysz, że jest kluczowa w każdej firmie? Napisz do mnie, a chętnie opowiem Ci jak wygląda praca w tych dziedzinach w międzynarodowych firmach i jakie kwalifikacje i kompetencje są do tego potrzebne.

A może chcesz zostać blogerem i zarabiać na blogowaniu? Zastanawiasz się, czy się do tego nadajesz? Chętnie podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem w tym temacie.

Renata Józiak

Edukacja: Antropologia kulturowa (Uniwersytet Jagielloński), tłumaczenie profesjonalne angielski – hiszpański (Escuela de Profesionales de Lenguaje Calamo y Cran), zarządzanie administracyjne i finansowe w handlu zagranicznym (Generalitat de Catalunya)
Aktualnie:
Stewardessa
Firma: Air Europa
Branża: Sektor lotniczy
Zainteresowania
: Jazda konna, balet, joga

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Jesteś włóczykijem i chodzisz z głową w chmurach? Jeżeli myślisz, że praca na pokładzie samolotu może być furtką do spełnienia Twoich fantazji, napisz do mnie, chętnie opowiem na czym polega praca stewardessy, podzielę się moim doświadczeniem w tym zawodzie i podpowiem jakie kompetencje są do niego wymagane.

Ewa Youngman

Edukacja: Architektura wnętrz (University of Arts London, IE School of Architecture & Design Madrid), lingwistyka angielska (King’s College London)
Aktualnie: Architekt wnętrz i przestrzeni, wykładowca akademicki, projektantka biżuterii artystycznej
Firma: Freelancer
Branża: Architektura wnętrz, biżuteria artystyczna
Z
ainteresowania: Podróże, wspinaczka, wolontariat i praca charytatywna

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Jesteś kreatywny/a i masz duszę artysty? Inspirują Cię piękne i wygodne wnętrza i chciał(a)byś je kiedyś tworzyć? A może masz pomysły na własne wyroby artystyczne?

Pdpowiem Ci, jak rozwinąć te pasje i wprowadzę w tajniki pracy architekta wnętrz, dyrektora kreatywnego lub projektanta biżuterii.

A może pasjonuje Cię język angielski i chciał(a)byś zarabiać ucząc innych? Doradzę Ci, jak przekształcić tę pasję w zawód i jakie szkolenia są do tego potrzebne.

Justyna Ulfig

Edukacja: Energetyka solarna (Universidad Politécnica de Madrid), inżynieria elektryczna (Politechnika Śląska)
Aktualnie: Inżynier ds. energii solarnej
Firma: DNV GL
Branża: Energetyka, inżynieria
Z
ainteresowania: Taniec współczesny, balet, jazda na rolkach, literatura (szeroko pojęta: popularnonaukowa, grozy, itd.), ochrona środowiska, energetyka odnawialna, pojazdy elektryczne

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Myślisz o studiach inżynierskich i karierze w sektorze odnawialnych źródeł energii? A może bardzo interesuje Cię tematyka zmian klimatycznych i ekologii? Jeśli tak, odezwij się do mnie!

Agata Miłosz

Edukacja: Executive MBA (OBS Business School, Technische Universitat Munchen), inżynieria budowlana (Politechnika Gdańska)
Aktualnie: Menedżer Zmiany i Procesów Biznesowych
Firma: TPF Getinsa Euroestudios S.L.
Branża: Zarządzanie, inżynieria
Z
ainteresowania: Zdrowy i bardzo aktywny styl życia i kultura no waste (Mylifesquare), podróże, sporty (crossfit, rower, bieganie, wspinaczka, narciarstwo, żeglarstwo), ciągłe podnoszenie swoich kompetencji

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Jesteś „ścisłowcem” i fascynują Cię studia techniczne? Chcesz wiedzieć, jak zostać inżynierem, jak wyglądają te studia i jakie specjalizacje możesz wybrać? Chętnie Ci w tym doradzę.

A może z czasem wybierzesz inne warianty kariery zawodowej? Chętnie podzielę się z Tobą moim doświadczeniem, jak można uelastycznić ścieżkę kariery i przerzucić się na profil biznesowy.

A może nurtuje Cię nazwa mojego stanowiska i chcesz wiedzieć co to tak naprawdę jest “change management” (zarządzanie zmianą)? Chętnie opowiem Ci też o zarządzaniu międzynarodowymi projektami i zespołami multidyscyplinarnymi, a także o rozwoju biznesu. 

Aneta Waldon

Edukacja: Executive MBA (IE Business School w Madrycie), Finanse i Bankowosc (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Filologia Germańska (Uniwersytet Warszawski)
Aktualn
ie: Dyrektor Centrum Usług Finansowych
Firma: Amadeus
Branża: Turystyczna, obsługa finansowa
Zainteresowania: Sport, książki, podróże

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Interesują Cię finanse? A może chcesz dowiedzieć się, jak pracuje się w międzynarodowych firmach w różnych krajach, np. Niemcy, Hiszpania, Polska i jakie są wyzwania związane z zarządzaniem ludźmi w tych krajach? Chętnie opowiem Ci o moich doświadczeniach w zarządzaniu międzynarodowymi zespołami i różnicach kulturowych w biznesie.

Jacek Świderski

Edukacja: Inżynieria przemysłowa (Politechnika Warszawska)
Aktualnie:
Menedżer projektów
Firma: Airbus
Branża: Produkcja lotnicza
Zainteresowania: Tenis, podróże, lotnictwo, technologia, żeglarstwo, narciarstwo, fotografia, filmy

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda zarządzanie projektami w dużej korporacji? A może przy tym dodatkowo interesuje Cię lotnictwo i studia inżynierskie? Chcesz dowiedzieć się, jak negocjowane są wielkie kontrakty na zamówienia rządowe? Napisz, chętnie podzielę się swoją wiedzą.

Iza Dudzicz

Edukacja: Iberystyka
(Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
Aktualnie: Regionalny Menedżer Sprzedaży
Firma: Danone
Branża: Produkcyjno-handlowa
Zainteresowania
: Podróże, teatr, sport na świeżym powietrzu

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Zastanawiasz się, czy po iberystyce można robić coś innego niż tylko uczyć hiszpańskiego? A może interesuje Cię handel i chciał(a)byś pracować w dynamicznym środowisku w najmniej kryzysowej branży, niezwykle atrakcyjnej w kontekście planowania kariery? Chętnie wytłumaczę Ci, jakie kompetencje są potrzebne w sektorze dóbr szybkozbywalnych (FMCG), jak opracowujemy strategie komunikacji i sprzedaży oraz trafiamy w gust konsumentów z nowymi produktami. Jeśli interesuje Cię świat międzynarodowej korporacji i jak to wszystko wygląda, zanim produkt trafi do sklepu, napisz śmiało, z chęcią odpowiem na Twoje pytania.

Ewa Chyrowska Polot

Edukacja: Prawo (Uniwersytet Wrocławski)
Aktualnie:
Agent nieruchomości
Firma: Freelancer
Branża: Doradztwo nieruchomościowe
Zainteresowania
: Książki, szermierka, hippika

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Zastanawiasz się nad podjęciem pracy w handlu nieruchomościami? Napisz do mnie, jeśli chcesz się dowiedzieć na czym polega ta praca, jakie perspektywy zawodowe stwarza i jakie umiejętności, kompetencje i szkolenia są do tego potrzebne.

Małgorzata Kozyra

Edukacja: Prawo i politologia
(Universidad Complutense de Madrid, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
Aktualnie:
Współzałożycielka firmy i doradca edukacyjny dla studentów międzynarodowych
FirmaCampus Spain
Branża: Turystyka edukacyjna
Zainteresowania
Podróże, polityka i piłka nożna

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Nie jesteś pewien jak pokierować swoją karierą zawodową, jakie wybrać studia, jaką uczelnię? Szukasz inspirujących wyzwań i chciałbyś wziąć udział w ciekawych projektach międzynarodowych, ale nie wiesz jak się przygotować do procesów rekrutacji? Napisz do mnie, poradnictwo dla studentów to właśnie moja praca i pasja.

Agata Polis

Edukacja: Informatyka (Politechnika Częstochowska)
Aktualnie: Tester oprogramowania
FirmaCEVA Logistics
Branża: Informatyczna
Zainteresowania
: Książki, podróże, teatr, filmy

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Ciągle siedzisz przy komputerze? Interesujesz się informatyką i pracą w działach IT? Z przyjemnością doradzę jak zdobyć odpowiednie wykształcenie w tym kierunku i podzielę sie moim doswiadczeniem w dziale testów oprogramowania.

dr Aleksandra Sojka

Edukacja: Doktor nauk społecznych oraz magister stosunków międzynarodowych
(Universidad de Granada, Universiteit Ultrecht, Uniwersytet Łódzki)
Aktualnie:
Wykładowczyni uniwersytecka
Firma: Uniwersytet Carlos III w Madrycie oraz Instytut Studiów Europejskich, London School of Economics and Political Science
Branża: Szkolnictwo wyższe, praca naukowa
Zainteresowania
Integracja europejska, polityka UE, podróże i języki obce

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Interesują Cię nauki społeczne i polityczne? A może chciał(a)byś się dowiedzieć jak prowadzi się międzynarodowe projekty badawcze w tych dziedzinach? Być może interesuje Cię tematyka integracji europejskiej? A może marzysz o tym, aby zostać wykładowcą na wyższej uczelni? Bardzo chętnie pomogę Ci się zorientować z czym wiąże się kariera akademicka i podzielę się wiedzą i doświadczeniem jako wykładowca i badacz naukowy.

Patrycja Sałacińska-Kone

Edukacja: Handel międzynarodowy (Universidad de Barcelona), prawo (Uniwersytet Szczeciński), coaching (International Coach Academy)
Aktualnie: Prawnik, coach 
Firma: Allen&Overy
Branża: Międzynarodowe doradztwo prawne, coaching
Zainteresowania
Możliwości i blokady ludzkiej psychiki, taniec, języki obce

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Zastanawiasz się, czy studia prawnicze są dla Ciebie i co można robić „po prawie” oprócz tradycyjnych zawodów prawniczych?

A może lubisz amerykańskie seriale o prawnikach i chciał(a)byś się dowiedzieć, czy naprawdę tak wygląda praca prawnika w kancelarii?

Interesuje Cię praca w instytucjach europejskich w Brukseli? Jak się tam pracuje, jakie są szanse zdobycia tam praktyk i pracy oraz jak się do tego przygotować?

A może słyszałeś o coachingu i zastanawiasz się, o co w tym rzeczywiście chodzi, czym praca coacha różni się od pracy terapeuty i czy to mógłby być dobry zawód dla Ciebie?

Jeśli tak, bardzo chętnie odpowiem na Twoje pytania i opowiem Ci o moich doświadczeniach z pracy dla międzynarodowych kancelarii prawnych o zasięgu światowym, stażu w Komisji Europejskiej w Brukseli lub z praktyki coachingowej.

Magdalena Kaczor

Edukacja: Profilaktyka Społeczna i Resocjalizacja, Etnologia i Animacja Kultury (Uniwersytet Warszawski)
Aktualnie: Młodszy Menedżer Sukcesu Klientów (Junior Customer Success Manager)
FirmaODILO
Branża: e-learning, technologia, biblioteka cyfrowa, Customer Success Management
Zainteresowania
: Drama stosowana, wolontariat misyjny, języki obce, międzykulturowość, psy, edukacja

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Kochasz ludzi, chcesz zmieniać świat na lepsze, a może nawet marzy Ci się wyjazd na misje? Napisz do mnie – znam realia zaangażowania w trzeci sektor (w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii oraz w Meksyku) oraz najczęstsze rozterki wolontariuszy. Z doświadczenia wiem, jak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy „ratowaniem świata” a zadbaniem o własne szczęście.

Bliskie są mi pomoc socjalna i animacja kultury, a jeszcze bardziej interesuje mnie wyrównywanie szans edukacyjnych. Studiowałam na Międzyobszarowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych i Społecznych. Polecam z ręką na sercu! Jeśli czujesz, że jesteś humanistą i stoisz przed wyborem kierunku studiów, napisz do mnie i rozważ tę niestandardową drogę edukacji wyższej jaką jest MISH! 🙂 

A może interesują Cię też teatr i psychologia i chciał(a)byś się dowiedzieć jak można połączyć te dwie pasje poprzez dramę stosowaną?

Jako certyfikowana trenerka dramy miałam okazję współpracować z różnymi grupami, głównie zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Metody dramowe wykorzystywałam również w nauczaniu języków obcych i prowadzeniu warsztatów z umiejętności miękkich (komunikacja i współpraca w grupie, dialog międzykulturowy, asertywność, etc.).

Jeśli którykolwiek ze wspomnianych przeze mnie tematów przykuł Twoją uwagę, śmiało napisz do mnie. Chętnie zaproszę Cię na spotkanie i podzielę się moim doświadczeniem.

dr Miquel Bordas Prószyński

Edukacja: Prawo (Universidad Complutense de Madrid)
Aktualnie: adwokat, tłumacz przysięgły (PL-ES)
Firma: Kancelaria.es (działalność własna)
Branża:
Doradztwo prawne i podatkowe
Zainteresowania
: Historia, filozofia prawa, teologia polityczna, regionalizm kataloński, prawo międzynarodowe, literatura klasyczna

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Myślisz o studiach prawniczych w Hiszpanii? Chcesz dowiedzieć się jak wygląda droga do zostania hiszpańskim „abogado”? Chętnie opowiem Ci jak wygląda praca hiszpańskiej kancelarii prawniczej i jakie umiejętności i dyplomy będą Ci potrzebne, aby ubiegać się o zatrudnienie w tym sektorze.

A może interesuje Cię jak można łączyć pracę prawnika i tłumacza? Chętnie opowiem Ci jak można łączyć tak różne dziedziny.

dr Artur Jarząbek

Edukacja: Inżynieria Aeronautyczna (Imperial College London), Doktorat z Matematyki Stosowanej (Universidad Politecnica de Madrid)
Aktualnie: Konsultant ds. Innowacji Technologicznych
Firma: Inspiralia USA
Branża: Doradztwo biznesowe
Zainteresowania
: Nauka, innowacja, inżynieria, wspinaczka górska, trekking, podróżowanie, film, muzyka

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Interesujesz się innowacja technologiczna, marzysz o tym żeby zostać inżynierem i chcesz dowiedzieć się jak wygląda praca przy projektowaniu i konstrukcji samolotów? A może pasjonuje cię numeryczna i eksperymentalna analiza aerodynamiczna? Napisz, chętnie podzielę się swoja wiedzą i doswiadczeniem.

dr Anna Kułagowska

Edukacja: Neofilologia (Uniwersytet Warszawski, Johannes Gutenberg-Universitat Mainz)
Aktualnie: Dyrektor Transferu Usług / Zarządzająca Oddziałem w Madrycie
Firma: Elavon Financial Services
Branża: Usługi finansowe
Zainteresowania
: Nordic walking, nauka języków obcych, wolontariat pracowniczy

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Interesuje Cię branża finansowa i nowoczesne usługi biznesowe? A może chciał(a)byś się dowiedzieć, jakie wyzwania ma codziennie ktoś, kto zarządza firmą posiadającą 100 pracowników?

Napisz do mnie, chętnie podzielę się moimi doświadczeniami w sektorze płatności bezgotówkowych oraz opowiem Ci o roli lidera, czy o budowaniu zaangażowania w dynamicznych i kulturowo zróżnicowanych międzynarodowych firmach.

Damian Nalewajka

Edukacja: Informatyczna
(Polish-Japanese Academy of Information Technology, Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie)
Aktualnie:
IT Applications Manager
FirmaBNP Paribas Securities Services
Branża: Bankowość
Zainteresowania
Programowanie, pianino, szachy, pilka nożna, poker texas hold’em, książki, podróże, rozwój osobisty, technologia blockchain

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Interesujesz się informatyką, myślenie analityczne to Twoja mocna strona i marzy Ci się praca w działach IT? Napisz, chętnie doradzę Ci jak zdobyć odpowiednie w tym kierunku wykształcenie i podzielę się swoim doświadczeniem w dziale przetwarzania danych w dużym międzynarodowym banku.

Umiejętności zawodowe w wielu branżach coraz bardziej wiążą się z umiejętnościami informatycznymi, czy wręcz programowaniem. Coraz ważniejsza jest też automatyzacja codziennych czynności, czy sprawne wyszukiwanie, odczytywanie i interpretacja informacji.

Jest wiele mitów wokół kariery w IT i branżach powiązanych (w dużych korporacjach, start-up-ach, czy jako freelancer). Wiele rzeczy jest po prostu nie zrozumiałych dla osób, które interesują się IT i myślą o pracy w tej dziedzinie. Bywa, że przez to zniechęcają się do tego pomysłu, a jest to duży błąd.

Pamiętaj, nie ma drogi na skróty w żadnej karierze, również w IT – ale łatwiej przez nią kroczyć z odpowiednią mapą. Chętnie pomogę Ci taką mapę naszkicować!

Aleksandra Machnicka

Edukacja: matematyka, specjalizacja matematyka finansowa oraz statystyka (Politechnika Śląska w Gliwicach)
Aktualnie: Właścicielka firmy, developer stron internetowych, korepetytor, youtuber
Firma: Freelancer
Branża: IT oraz edukacyjna
Zainteresowania
: Rozwój osobisty, psychologia, literatura, muzyka, odżywianie, sport, gotowanie, gry planszowe, statystyka i matematyka

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Jesteś świetny/a z matmy, ale nie wiesz, czy warto studiować matematykę i podążać drogą wypełnioną liczbami oraz analizami. Chętnie opowiem Ci o swoim doświadczeniu, które zdobyłam podczas studiów i o tym, że po studiach matematycznych niekoniecznie musisz zostać nauczycielem. Podpowiem Ci jak można wykorzystać tę specjalizację jako świetne narzędzie w wielu innych branżach. 

A może:

  1. Chcesz wiedzieć jak wygląda praca realizatora w radiu? (zasiadałam także w kolegium redaktorskim jako kierownik ds. realizacji dzwięku)
  2. Chcesz wiedzieć na czym polega praca administratora sieci? (byłam pierwszą kobietą, która była administratorem sieci w akademiku Politechniki Śląskiej)
  3. Myślisz by dorabiać pracując w telemarketingu?
  4. Chcesz otworzyć swoją własną firmę, ale nie wiesz czy to ma sens?
  5. Chcesz wiedzieć jak tworzyć swoją przestrzeń w Internecie?
  6. Pragniesz pracować jako analityk sprzedaży lub analityk danych?

Wydaje się, że to wszystko ze sobą nie pasuje?

A jednak!

Moją drogę zawodową świadomie rozwijałam od początku, dlatego jeśli moja ścieżka zawodowa Cię zainteresowała z przyjemnością porozmawiam z Tobą o Twojej przyszłości i zainspriuje Cię do działania.

Michał Wojciechowski

Edukacja: Turystyka i Rekreacja (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu)
Aktualnie:
Menedżer wydarzeń
Firma: Freelancer
Branża: Organizacja wydarzeń, czyli tzw. MICE (Meetings, Incentive, Conferences, Events / Spotkania, Motywacja, Konferencje, Wydarzenia)
Zainteresowania
: Sport, biznes, rozwój osobisty, książki, wideofotografia, podróże

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Jeśli interesujesz się turystyką i międzynarodowym biznesem oraz chciał(a)byś rozwijać się w kierunku organizacji eventów i turystyki biznesowej, zapraszam do kontaktu. Opowiem Ci jak wyglądają studia turystyczne i jaką pracę możesz po nich podjąć.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży MICE (Meetings, Incentive, Conferences and Events).
Współpracuję z firmami z całego świata w 3 językach, organizując wydarzenia (eventy, spotkania, wyjazdy incentive, konferencje, etc.), głównie na rynku polskim i hiszpańskim.

Jeśli te tematy Cię interesują, chętnie podzielę się z Tobą moją wiedzą i opowiem Ci o moich doświadczeniach.

Katarzyna Komisarz

Edukacja: Stomatologia
Aktualnie
: Lekarz stomatolog
Firma: Cotignola Clínica Dental
Branża: usługi stomatologiczne
Zainteresowania
: Fotografia i podróże, które powoli opisuję na www.katethetraveller.com

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Lubisz pomagać ludziom, a jednocześnie masz zdolności manualne?

A może chcesz mieć stabilny zawód, który pozwoli Ci rozwijać swoje hobby?

Bycie lekarzem to praca wymagająca, do której trzeba mieć powołanie. 

Opowiem Ci jak wygląda typowy dzień współczesnego dentysty w gabinecie i poza nim, oraz jakie perspektywy oferuje nowoczesna stomatologia.

Krzysztof Leśniak

Edukacja: Stosunki Międzynarodowe, Zarządzanie (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Studia Biznesowe (Monpellier Business School) 
Aktualnie: Menedżer Sukcesu Klientów (Customer Success Manager/ Focus Advisor for SAP CX)
Firma: SAP
Branża: IT
Zainteresowania
: Filmy, kulinaria, jazda na rowerze, piesze wycieczki po górach, technologia

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Jeśli jesteś humanistą i nie wiesz jaką ścieżkę kariery wybrać albo nie wiesz jakie umiejętności będą Twoim atutem na rynku pracy, napisz do mnie. Opowiem Ci jak może wyglądać rozwój kariery w dużych międzynarodowych firmach. 

Aleksandra Kosowska

Edukacja: Weterynaria (Universidad Complutense de Madrid)
Aktualnie:
Lekarz weterynarii
Firma: VISAVET Uniwersytet Complutense w Madrycie
Branża: Weterynaria, medycyna prewencyjna
Zainteresowania
: Książki, nauka języków obcych, ratownictwo wodne

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Pracuję w grupie naukowej zajmującej się szczepieniami i diagnostyką ASF (African swine fever) u świń domowych i dzikich. Swoją aktywność realizuję w laboratorium 3 klasy bezpieczeństwa biologicznego (BSL-3).

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o specyfice pracy w tego typu centrum z dzikimi zwierzętami lub o studiowaniu weterynarii w Hiszpanii, skontaktuj się ze mną, a chętnie podzielę się z Tobą moim doświadczeniem.

Sonia Maćkowiak

Edukacja: Językoznawstwo hiszpańskie (Universidad Complutense de Madrid), w trakcie studiów doktoranckich (Universidad Carlos III de Madrid), filologia hiszpańska ze specjalnością pedagogiczną (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
Aktualnie
: Nauczycielka języka hiszpańskiego i angielskiego, doktorantka
Firma: Sonia Linguist (własna działalność)
Branża: Nauka języków obcych
Zainteresowania
: Języki obce, podróże, muzyka, filmy, gra w siatkówkę

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Twoją pasją są języki obce?

Zastanawiasz się nad karierą nauczyciela?

Chętnie podzielę się wiedzą i doświadczeniem związanym z budowaniem mojej ścieżki zawodowej.

Opowiem Ci, jak wygląda praca nauczyciela w sektorze prywatnym w Polsce, Anglii i Hiszpanii.

Marta Kosiorek

Edukacja: 2010 Wydział Psychologii UW, magister psychologii, 2008 licencjat Wydział Pedagogiczny UW, kierunek animacja społeczne-kulturalna, w Hiszpanii: 2012 Postgrado en Intervention temprana Universidad Pontificia de Comillas, 2016 Postgrado en Trastornos de Espectro Autista, Universidad Europea de Miguel Cervantes,  2021 Máster Psicologia General Sanitaria, UDIMA,  2021 ukończone 4-letnie szkolenie z Psychoterapii Gestalt, Instituto de Psicoterapia Gestalt en Madrid.
Aktualnie: Pracuje jako psycholog i psychoterapeuta (dla dzieci, młodzieży i dorosłych) w prywatnej klinice w Madrycie
Firma: Klinika Sinews MTI
Branża: Służba zdrowia

Zainteresowania: psychologia kliniczna, sporty zimowe, muzyka i taniec, podróże.

 

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?
Zastanawiasz sie czy studiować psychologię? A może ciekawi Cię co konkretnie można robić po tym kierunku? Lubisz kontakt z ludźmi? Szukasz pracy, w której zawsze będziesz się uczyć czegoś nowego i się rozwijać?
Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem w kwestii ścieżki zawodowej zarówno w Polsce jak i w Hiszpanii. Doradzę w sprawie wyboru kierunku studiów czy specjalizacji. Jeśli tylko czujesz, że mogę Ci pomóc, zapraszam do kontaktu. 

Martyna Panek

Edukacja: Matematyka Stosowana, specjalizacja w Modelowaniu Matematycznym – Politechnika Łódzka
Aktualnie
: Naukowiec Danych
Firma: IQVIA
Branża: IT
Zainteresowania
: Jestem miłośniczką matematyki oraz naukowego podejścia do analizy danych. Moje pasje obejmują nie tylko świat cyfr, ale także historię Ameryki prekolumbijskiej. Poza tym, uwielbiam tańce społeczne, takie jak salsa, bachata i kizomba, które pozwalają mi wyrazić siebie. Moje zainteresowania obejmują także antropogenezę, podróże, gotowanie oraz ewolucję muzyki i jej wpływ na naszą kulturę. Jestem również zainteresowana psychologią i jej zastosowaniami w codziennym życiu.

Co mogę Ci zaoferować jako Mentor?

Jako mentor, pragnę przekazać moje doświadczenie jako Data Scientist w branży IT. Razem możemy odkryć fascynujący świat Data Science, Uczenia Maszynowego i Analizy Danych. Zajmiemy się również praktycznymi zastosowaniami matematyki w tej dziedzinie. Dodatkowo, z ogromnym zapałem podzielę się moją wiedzą i umiejętnościami, a także moimi zainteresowaniami, które mogą inspirować również Twoją naukę i pracę.

Wybrałeś Mentora? Świetnie!

Wypełnij formularz, abyśmy mogli Cię z nim skontaktować!

Nie znalazłeś odpowiedniego Mentora?

To żaden problem! Również przejdź do formularza i napisz nam, czego szukasz!